shim

Grupptränings Scheman

SCHEMA GYM & MOTION KRISTI HIMMELSFÄRD

pdf Här kan du ladda hem schemat för Kristi himmelsfrärd 25/5 2017 i PDF format


SCHEMA GYM & MOTION April-Juni 2017

pdf Här kan du ladda hem schemat för gruppträningen April-Juni 2017 i PDF format

Uppdaterat 2017-03-31


 

Genväg till våra Gruppträningsklasser Genväg till våra Spinningklasser Genväg till våra EasyLineklasser


Gruppträning sal 1 och sal 2

Dag: Tid: Gruppträning
Måndag    
  09:00 Seniormix 45* Sal 2 Camilla
  10:15 Mamma/barn- Bäckenbotten* Sal 2 Malin
  11:00 Puls & Pump 45* Sal 2 Malin
  17:45 Tabata 45* Sal 2 Catrin
  18:00 PowerPilates 45* Sal 1 Gunilla
  18:00 Functional Fitness Beginner Matilda F OBS! Sågvägen
  18:35 BODYPUMP™* Sal 2 Matilda O
  19:00 ZumbaToning* Sal 1 Gunilla
  19:45 X-Fitness Sal 2 Max
  20:00 ThaiBox* Sal 1 Simon
Tisdag    
  09:15 Expresspass 45* Gym Max D
  11:55 BODYBALANCE™ 30* Sal 1 Lisa A
  17:45 Abs & Ass 45* Sal 2 Malin
  18:00 GRIT ™ CARDIO 30* Sal 1 Angelica
  18:40 CXWORX™ 30* Sal 2 Madde
  19:00 FunctionalFitness Max H OBS! Sågvägen
  19:15 PowerYoga 75* Sal 1 Magdalena
  19:20 BODYJAM™ Sal 2 Madde
Onsdag    
  09:15 Expresspass 45* Gym Malin
  10:15 Mamma/Barn-Styrka 30* Sal 2 Malin
  11:30 Tabata 45* Sal 2 Matilda O
  17:45 BODYATTACK™30* Sal 1 Lisa A
  18:00 BODYPUMP™ * Sal 2 Lotta
  18:15 Expresspass 45* Gym Sara
  18:30 TABATA 30* Sal 1 Lisa A
  19:00 Street Workout Emil OBS! Sågvägen
  19:05 ZumbaFitness* Sal 2 Gunilla
  19:15 BODYBALANCE™* Sal 1 Linda
  20:05 GRIT™STRENGTH 30 Sal 2 Anna L
Torsdag    
  11:00 Abs & Ass 30* Sal 2 Sara
  18:00 Express-pass 45* Gym Angelica
  18:00 Stretch 45* Sal 2 Malin
  18:00 BODYCOMBAT* Sal 1 Catrin
  19:00 BODYJAM™30* Sal 2 Matilda O
  19:00 FunctionalFitness Max H OBS! Sågvägen
  19:00 Funktionell styrka 45* Sal 1 Angelica
  19:45 CXWORX™ 30* Sal 2 Matilda O
Fredag    
  09:00 Fredagsmys senior* Sal 2 Malin
  10:15 Tabata 45* Sal 2 Malin
  16:00 Functional Fitness Beginner Matilda F OBS! Sågvägen
  16:30 Tabata 45* Sal 2 Lotta
  17:00 Powerpilates 45* Sal 1 Gunilla
Lördag    
  09:15 BodyToning* Sal 2 Maria O
  09:15 BODYBALANCE™* Sal 1 Lisa A
  10:30 GRIT™STRENGTH 30* Sal 2 Angelica/Nejwan
  10:30 BODYATTACK™ 45* Sal 1 Lisa A
Söndag    
  09:30 BODYPUMP™ Sal 2 Maria
  10:45 PowerYoga nybörjare Sal 2 Maria
  16:00 Abs & Ass 45* Sal 2 Lotta
  17:00 Dansaerobic 45* Sal 1 Lotta
  17:00 Tabata 45* Sal 2 Katarina W

*Mini Motion är öppet i samband med passet


 

Genväg till våra Gruppträningsklasser Genväg till våra Spinningklasser Genväg till våra EasyLineklasser


Gruppträning spinningsal

Dag: Tid: Spinnin
Måndag    
  06:00 Intervall 45* Paula
  19:00 Medel* Katarina W
Tisdag    
  11:15 Spinning 30* Lisa A
  18:45 SPRINT™ 30*Katharina S
  19:30 Intervall Micke
Onsdag    
  06:00 Intervall 45 Paula
  18:00 Medel* Annika
Torsdag    
  11:40 Medel 30* Sara
  19:00 Intensiv 45* Malin
Fredag    
  11:15 Intensiv 45* Malin
  17:00 SPRINT™ 30*Katharina S
Lördag    
  10:30 Medel 90* Jessica
Söndag    
  16:00 Medel 45* Katarina W
  17:00 Intervall 45* Hanna

*Mini Motion är öppet i samband med passet


 

Genväg till våra Gruppträningsklasser Genväg till våra Spinningklasser Genväg till våra EasyLineklasser


Gruppträning easylinesal

Dag: Tid: EasyLine
Måndag    
  16:00 Ungdom 50** Lisa R
  18:00 Bas 45* Katarina W/Sara
  18:50 Medel* Catrin
Tisdag    
  19:30 Medel 45 Katharina S
Onsdag    
  09:00 Senior* Matilda O
  17:00 Ungdom 50** Lotta
Torsdag    
  18:30 Medel 45* Camilla
Lördag    
  09:15 Medel* Jessica

*Mini Motion är öppet i samband med passet